Ново Популарно
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"
Интерактивен панел 65"

Интерактивен панел 65"

Димензии:1511.6х87.8х919.7мм
Тежина: 36 кг.
==========================
 • Големина на дисплеј: 65”
 • Бренд на дисплеј: LG
 • Позадиснко светло: D-LED
 • Резолуција: 3840x2160(Pixels, WRGB)
 • Светлина: 450cd/m²(typ.)
 • Контраст: 4000:1(typ.)
 • Време на реакција: 6ms
 • Фреквенција на екран: 60Hz
 • Агол на гледање: 178°(H) / 178°(V)
 • Животен век на дисплеј: 30.000h
 • Боја на дисплеј: 1.07B(10bit)
 • Процесор: ARM A73+A53, 1.5GHZ, Quad Core
 • Графичка карта: MaliG51
 • Рам меморија: 3GB DDR
 • Ром меморија: 32GB
 • Оперативен систем: Android 8.0
 • Напојување: AC 100 V ~ 240 V, 50/60 Hz
 • Потрошувачка: 150-220W
 • Звучници: 2x15W/8Ω
 • Влезни порти: 3xHDMI, 1xDP1.2, 1xVGA IN, 1xAV IN, 1x YPBPR IN, Слот за компјутер(OPS), 2xLAN, 2xAndroid USB, 2xPublic USB, 2xTouch USB, 1xPC-Audio IN, 1xRS232
 • Излезни порти: 1xHDMI, 1xAV, 1xS/PDIF, 1xAudio Out
 • Сензори за допир: Infrared, 20 точки на допир одеднаш (зумирање, ротирање)
 • Заштита на дисплеј: 4mm стакло
 • Рамка: Алуминиумска
 • Додатоци: Далечински управувач, 2xПенкала за допир, Кабел за напојување 1m, USB кабел 1m, HDMI кабел 1m, патство за употреба, гарантен лист, држач за на ѕид
 • Софтвер: Мултифункционален софтвер на Македонски, Албански , Турски, Српски и уште 20 други јазици со препознавање ракопис, компактибилни формати Microsoft office word, Excel, Powerpoint, софтвер за предучилишна возраст на македонски и албански јазик, Софтвер за бежично поврзување на компјутер, софтвер за споделување на екран со телефон и таблет(Miracast, Transcreen)
 • Обука: Обука на наставен кадар од сертифицирано лице, сертификат за присутните
 • Гаранција: 1 година
 • ***Опционално: OPS Компјутер 

===========================

Интерактивен панел кој може да се користи во градинки, основни и средни училишта, високообразовни институции како и во сали за состаноци и конференциски сали.


===========================
Цена: 0 ден